Борусия се измъчи, но взе победа в Шампионска лига

Борусия Дортмунд успя да вземе минимална победа в Шампионската лига, побеждавайки с 1:0 Олимпиакос. По този начин немците си върнаха шансовете за класиране напред в група F. Срещата бе на ниско ниво, като липсваха голови положения. Все пак с успеха си Борусия събра 4 точки и след равенството на Арсенал и Марсилия остана в борбата за класиране напред.

Борусия поведе още в 6-ата минута. Тогава Гьотце напредна отляво и добре намери Гроскройц, който с фалцов далечен удар направи 1:о. Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор, но така и не създаваха интересни положения.

В началото на втората част Холебас стреля, а Вайденфелер боксира с плонж топката. В 60-ата минута германците можеха да решат мача, но Левандовски нацели гредата.