Симеоне постави под въпрос дузпата за Арсенал
Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне коментира спорната ситуация с отсъдената дузпа при равенството 1:1 срещу Арсенал в първия полуфинал на Шампионска лига.
В края на първото полувреме съдията посочи бялата точка след контакт между Давид Ганцко и Виктор Гьокереш, като нападателят реализира за 0:1.
"В полуфинал на Шампионската лига дузпата трябва да е 100%. В тази ситуация контактът ми се стори минимален – можеше и да не се отсъжда. Имаше докосване в гърба и изглеждаше, че играчът го очакваше“, заяви Симеоне пред AS.
Контекст
Двубоят завърши 1:1, като и двете попадения паднаха от дузпи, което допълнително засили дискусиите около съдийските решения.
Какво предстои
Реваншът между двата отбора ще се проведе на 5 май на стадион "Емирейтс“ в Лондон, където ще бъде определен финалистът в турнира.
- Испания определи участниците си в евротурнирите за сезон 2026/2027
- Симеоне: Гуардиола е най-добрият треньор в света
- Атлетико Мадрид иска Кукурея от Челси
- Годин към Гризман: Това не е край, а началото на легендата
- Атлетико изпрати Гризман като легенда: „Метрополитано“ се сбогува със своя символ
- Симеоне: Продължавам напред
- Фернандо Торес към Гризман: Оставяш нещо по-голямо от футбола
- Трансферът на Хулиан Алварес в Барселона е пред провал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]