Флик: Доволен съм от резултата, но не и от играта на Барселона
Треньорът на Барселона Ханзи Флик призна, че е по-доволен от резултата, отколкото от представянето на своя отбор при равенството 1:1 срещу Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк“ в първия мач от осминафиналите на Шампионската лига. Според него този резултат дава добри предпоставки на каталунците за реванша.
"По-доволен съм от резултата, отколкото от играта. Не изиграхме добър мач с топката, но се защитавахме като отбор. Не беше лесно да се играе на този стадион пред тази публика. Те оказват огромен натиск. Беше трудно да задържим топката, но не можем да допускаме толкова много грешки“, заяви Флик.
Германският специалист коментира и включването на Роналд Араухо, Марк Бернал и Педри.
"Мачът беше много интензивен. Бернал и Араухо се завръщат след дълги периоди без игра. Трябва да действаме стъпка по стъпка, защото не е лесно. Те ще се подобряват. Не е лесно да се играе срещу този отбор. Мисля, че в защита се представихме добре. Трябва да продължим да израстваме, защото имаме голям потенциал“, добави наставникът.
Флик изрази увереност, че Барселона ще изглежда по-добре в реванша.
"Ще видите различна Барселона във втория мач. Сега е време за почивка. Ще имаме няколко дни, за да се подготвим добре за следващите срещи. Когато играеш на това ниво – в Шампионската лига и Ла Лига – е нормално да има подобни моменти. Трябва да се адаптираме към това ниво“, завърши германецът.
- Лапорта за Хулиан Алварес: Отличен играч, но не на всяка цена
- Еди Хау: Заслужавахме повече срещу Барселона
- Барселона измъкна 1:1 срещу Нюкасъл с гол от дузпа в добавеното време
- Манчестър Юнайтед няма да намали цената на Рашфорд за Барселона
- Ман Юнайтед е готов да се насочи към звезда на Барселона
- Лапорта отвърна на Шави: Меси сам избра да отиде в Маями
- Флик предупреди: Нюкасъл е опасен – Висшата лига е най-силната в света
- Нюкасъл – Барселона: Исторически осминафинал за „свраките“
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]