Бивш съдия за Винисиус: Провокира насилие, а после играе жертвата
Скандалът около временното наказание на Престиани продължава да предизвиква реакции, като една от най-острите дойде от бившия аржентински съдия Хавиер Кастрили, известен с прозвището "Шерифа“.
В поредица от публикации в X той разкритикува както решението на УЕФА за едномачово временно отстраняване, така и поведението на звездата на Реал Мадрид Винисиус Жуниор.
"Унижава, напада, принизява, генерира насилие този сериен провокатор, защитаван от безгръбначни съдии, а след това играе жертвата под прикритието на човешката глупост“, написа Кастрили в първото си съобщение, насочено директно към бразилския нападател.
В следващ пост той атакува УЕФА: "УЕФА наказа Престиани…? Без доказателства…? Оттук нататък всеки може да обвинява без доказателства… Това е нивото на деградация, до което е стигнала Европа – вече и във футбола.“
Бившият рефер постави под въпрос и последствията от подобно решение: "След логиката на УЕФА отсега нататък съдиите ще могат да гонят всеки играч само по обвинение за обида… Пълна безсмислица.“
В заключение Кастрили отправи още по-остра критика: "Две абсурдни действия на УЕФА – от една страна наказва на база предположения, без обективни доказателства, а от друга защитава безнаказаността на подигравките и подстрекаването към насилие вследствие на провокациите на Винисиус. Исторически абсурд.“
Случаят предизвика сериозни дискусии в социалните мрежи и отново постави във фокуса напрежението около поведението на играчите и стандартите на съдийство в европейските турнири.
- Арбелоа: В Реал няма „свещени крави“, а на Гуардиола няма какво да му казвам
- Манчестър Сити гони труден обрат срещу Реал Мадрид
- Гюлер с исторически гол от 70 метра, Реал Мадрид разгроми Елче
- Гуардиола защити избора си на състав след тежката загуба от Реал
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Арбелоа: Убеден съм, че Мбапе ще бъде готов за реванша със Сити
- Жереми Доку: Ако Реал може да вкара три, можем и ние
- Валверде: Насладих се на играта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]