Реал Мадрид се изгаври с Лион

Реал Мадрид разгроми Лион с 4:0 в третия си мач от Група "D" на турнира Шампионска лига. "Белият балет" поведе с гол на Карим Бензема в 19-ата минута. Французинът наказа бившия си клуб след центриране от корнер. Испанците изпуснаха още няколко голови положения, а малко преди почивката съдията отмени гол, тъй като Чаби Алонсо изпълни фаул преди да бъде даден сигнал.

През втората част "белите" стигнаха до нови три гола. Първо Бензема пусна към Сами Кедира, който без да се бави шутира и вкара за 2:0 в 48-ата минута. В 55-ата минута, след грешка на защитниците на Лион, Месут Йозил се озова на стрелкова позиция и от малък ъгъл успя да прокара топката във вратата за трети път с помощта на рикушет на  Юго Лорис. Попадението бе записано като автогол.

Девет минути преди края на мача Серхио Рамос се пребори със защитниците на Лион и се разписа за крайното 4:0. Това бе трета победа от три мача за Реал Мадрид.