Гуардиола: Възхищавам се на италианските отбори
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола сподели емоциите си от старта на отбора си в Шампионска лига и обясни възхищението си от италианските отбори. "Гражданите“ победиха Наполи с 2:0 в първия мач от най-престижния европейски клубен турнир.
"Да, това бе перфектният старт на Шампионска лига. Трябваше да играем много минути срещу отбор, играещ с десет души. Италианските отбори са просто невероятни в защита. Сблъсквал съм се с тях много, много пъти в Шампионска лига. Те имат устойчивост, концентрация... Възхищавам им се много“, заяви Гуардиола.
В следващия кръг на състезанието Манчестър Сити ще гостува на Монако, докато Наполи ще бъде домакин на Спортинг. И двата мача ще се проведат на 1 октомври.
- Забравен играч на Ман Сити е на път да вземе седми трофей с едва 921 минути игра
- Гуардиола възхитен от О’Райли: Сезонът му е изключителен
- Холанд ще пропусне контролата с Нидерландия
- Гьокереш: Арсенал ще се върне по-силен след загубения финал
- Карагър: Артета сбърка с Кепа във финала
- Джон Тери: Сити показа шампионско лице и върна интригата за титлата
- Йън Райт предупреди Арсенал
- Деклан Райс: Разочаровахме феновете, но сезонът още е жив
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]