Флик: Рашфорд е фантастичен играч
Старши- треньорът на Барселона Ханс-Дитер Флик оцени представянето на крилото Маркuс Рашфорд в мача от първия кръг на общата фаза на Шампионска лига срещу Нюкасъл (2:1).
"Мисля, че той е фантастичен играч. Уменията му са невероятни, а голмайсторският му рекорд е просто изумителен. Мисля, че се опита да създаде положения през първото полувреме, но му липсваше прецизност. През второто полувреме всичко се промени. Винаги е добре за един нападател да вкарва. Много съм щастлив. Той е важен играч. Когато говорихме за това кой ни е нужен в отбора преди началото на сезона, почувствахме, че ни е нужен играч като него. Той е изключителен играч“, цитира ESPN думите на Флик.
Английското крило е изиграло пет мача за Барселона във всички състезания този сезон, в които е отбелязало два гола и е направило една асистенция.
В следващия кръг на Шампионска лига каталунският клуб ще се изправи срещу Пари Сен Жермен. Мачът ще се проведе на 1 октомври в Испания.
- Барселона подготвя нови преговори с Манчестър Юнайтед за Рашфорд
- Барселона следи Кивьор като по-достъпна алтернатива на Бастони
- Флик е блокирал трансфера на Бастони в Барселона
- Испания определи участниците си в евротурнирите за сезон 2026/2027
- Валенсия обърна шампиона Барселона на „Местая“
- Барса отново покори Европа, разгромявайки Лион във финала на ШЛ
- Барса ще стъпи на европейския връх при жените
- Анонс на последния кръг на Примера дивисион
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]