Алегри: След първия гол стана по-леко
Старши-треньорът на Милан Масимилиано Алегри коментира победата с 2:0 над чешкия Виктория Пилзен в среща от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига и отбеляза, че неговия отбор се е почувствал спокоен едва през второто полувреме, когато е съумял да открие резултата. Специалистът призна също така тревогата си от натрупаната умора във футболистите, на които им предстои да гостуват през уикенда на Ювентус.
„Започнахме срещата добре и се стараехме да показваме добър футбол, докато противникът ни се опитваше само да контраатакува. Когато вкарахме втория гол, стана значително по-леко и през второто полувреме си позволихме да се отпуснем. Но аз се притеснявам, че вече натрупахме твърде много умора. От месец играем все с едни и същи футболисти, заради многото контузии. Ако срещу Ювентус се завърнат Робиньо и Пато, тогава ще имам повече опции или поне възможността да дам почивка на някого. Юве има предимство, че играе само веднъж седмично и мачът се очертава да бъде много труден с тях. А ние вече имаме натрупана умора", заяви за Sky Italia Алегри.
- Президентът на Пърт: Условията на Пърт бяха неприемливи
- Милан и Ориги се разделиха
- Милан и Уест Хем се разбраха за Фюлкруг
- Арсенал се насочва към двама от Милан
- Ясно е какво е предизвикало напрежението между Конте и Алегри
- Рабио: Допускаме твърде много голове
- Алегри: Загубата е възможност да се изправим на крака
- Конте: Конкурентни сме, когато работим като отбор
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]