Лион с първи успех в Шампионската лига през този сезон

Отборът на Олимпик Лион победи с 2:0 като домакин хърватския Динамо Загреб в среща от група "D". Това бе и първа победа за французите в тазгодишното издание на груповата фаза на Шампионската лига. "Хлапетата" стигнаха до успеха още през първото полувреме. Гомис в 23-ата се възползва от грешка в отбраната на хърватите и се озова сам срещу вратаря Иван Келава. Нападателят елегантно прехвърли стража за 1:0.

Коне в 42-ата минута оформи крайния резултат. Той засече с глава след центриране от корнер на Клемен Грение и прати топката в мрежата за 2:0. По този начин Лион събра четири точки от първите си два мача в Група "D" и заема втора позиция след Реал Мадрид, който е с шест. Динамо остава без точки и без отбелязан гол.