Барса спечели Младежката лига на УЕФА
В понеделник, 28 април, се проведе финалът на Младежката лига на УЕФА, в който се срещнаха Барселона и Трабзонспор.
Каталунският клуб победи съперника си (4:1) и спечели трофея.
Трабзонспор (Турция) - Барселона (Испания) - 1:4
Голове : Биакан Тибукоглу, 88 - Ибрахим Диара, 11, 68, Андрес Куенка, 18, Уго Алба, 57
Барселона спечели този турнир за трети път в историята си. През 2014 г. испанският клуб победи Бенфика на финала (3:0), а през 2018 г. спечели срещу Челси с подобен резултат.
Трябва да се отбележи, че "блаугранас“ са на първо място по победи в Младежката лига на УЕФА. Челси е на второ място с две победи.
- Саудитска Арабия проявява интерес към Левандовски
- Лапорта: Неподходящо е „Камп Ноу“ да носи името на Меси
- Барселона продължи с Гарсия
- Меси отбеляза влиянието на Гуардиола
- Барса загуби Олмо до края на годината
- Барса увеличи преднината си в Ла Лига
- Милан преговаря с Левандовски
- Араухо е получил безсрочен отпуск от Барса
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]