Вирц няма да играе срещу Байерн Мюнхен
Полузащитникът на Байер Леверкузен Флориан Вирц получи контузия и ще пропусне реванша от осминафиналите на Шампионска лига срещу Байерн Мюнхен, който ще се проведе във вторник, 11 март. Първата среща завърши с победа с 3:0 за отбора от Мюнхен.
"Флориан Вирц ще трябва да прекара известно време на тъчлинията. Бъди силен и се върни по-силен, Фло!“, се казва в изявление на пресслужбата на клуба в социалната мрежа X (бивш Twitter).
21-годишният германец е отбелязал 15 гола и направи 13 асистенции в 39 мача този сезон. Настоящият договор на Вирц с Байер Леверкузен е до лятото на 2027 г. Според информация, предоставена на портала Transfermarkt, пазарната стойност на футболиста е 140 милиона евро.
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
- Нойер пропуска финала за Купата на Германия срещу Щутгарт
- Байерн обмисля привличането на Джон Стоунс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]