Компани: Изстрадан резултат
Старши-треньорът на Байерн Мюнхен Венсан Компани коментира равенството 1:1 със Селтик в мач-реванш от плейофите на Шампионска лига и класирането за следващия етап на турнира.
“Изстрадан резултат. През второто полувреме имахме две или три чисти положения. В рамките на 6 дни изхабихме много сили, но запазихме аванса си от 8 точки в Бундеслигата и се класирахме за следващия кръг в Шампионската лига. Сега ще имаме време за възстановяване.
Разбира се, че искаме винаги да доминираме и да превъзхождаме съперника, особено у дома. Но най-важен е резултатът. Ще си извлечем поука от този мач. Не трябва да подценяваме контекста. Наистина изиграхме много трудни мачове за кратко време. Преди три дни водихме голяма битка в Леверкузен, преди шест спечелихме в Глазгоу и си осигурихме резултат, който ни помогна днес.
Алфонсо Дейвис? Той свърши отлична работа с медицинския щаб и веднага си пролича колко важен е за отбора", заяви Компани.
- Хари Кейн не изключва завръщане във Висшата лига
- Хеттрик на Кейн донесе Купата на Германия на Байерн
- Бундеслигата 2025/26: между хегемонията на Байерн и падението на Байер
- Байерн Мюнхен ще сложи ръка и на Купата
- Компани: Искаме да върнем Купата на Германия в Мюнхен
- Хьонес: Срещу Байерн ще ни трябва изключителен мач
- Нойер пропуска финала за Купата на Германия срещу Щутгарт
- Байерн обмисля привличането на Джон Стоунс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]