Гуардиола: Спортинг направи много добър мач
Мениджърът на Манчестър Сити Хосеп Гуардиола коментира загубата с 4:1 от Спортинг Лисабон в мач от общата фаза на Шампионска лига.
"Няма много какво да кажа, когато губим с 4:1. Поздравления за Спортинг, който изигра отличен мач. Ние изиграхме силно първо полувреме, но имахме проблеми с отбелязването на голове. Създавахме положения, но получихме гол от нищото. Първото полувреме бе добро, отбелязахме гол, но грешахме лесни пасове и правехме елементарни грешки. Случва се. Трябваше да не допускаме третия и четвъртия гол. Не бяхме достатъчно стабилни емоционално, а това е важно в този турнир. При 2:1 много неща могат да се случат, затова трябва да бъдем по-стабилни емоционално. Спортинг направи много добър мач. Използваха своите моменти, бяха бързи и отбелязаха", заяви Гуардиола.
"Дали проблемът е в ротациите? Може би, не знам. Когато играеш толкова много мачове, няма как да пускаш всеки път еднаква единайсеторка. Имаме подобен проблем още от началото на сезона, но това е положението. Намираме се в труден момент от гледна точка на резултатите, но искам да се борим, а да не се предаваме. Приемам това предизвикателство. Те използваха малкото си възможности, докато ние пропиляхме своите. Това е футболът. Може би това, което се случи в миналото е изключение. През първото полувреме имахме достатъчно положения да решим мача, а вместо това губехме с 1:3", допълни испанецът.
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
- Ман Сити ще спечели на гости и на Фулъм
- Сити нанесе болезнена загуба на Лийдс (видео)
- Гуардиола: Нямаме място за повече грешки
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]