Барса отбеляза гол срещу Байерн за първи път от пет мача

Барселона победи Байерн с 4:1 в мач от 3-ия кръг на генералната фаза на УЕФА Шампионска лига. Така Барселона отбеляза гол срещу Байерн за първи път от пет мача.

Предишни четири мача между тези отбори:

Барселона – Байерн – 0:3;

Байерн – Барселона – 2:0;

Байерн - Барселона - 3:0;

Барселона – Байерн – 0:3.

Още в първата минута нападателят на Барселона Рафиня откри резултата, получавайки пас от Фермин Лопес. Реваншът на Байерн бе отбелязан от Хари Кейн в 10-ата минута, но след преглед на ВАР голът беше отменен заради засада. Осем минути по-късно Кейн изравни мача. Роберт Левандовски изведе домакините напред, но след като отбеляза гол, не го отпразнува.

Рафиня увеличи преднината на "блаугранас" в 45-ата минута. Рафиня доведе резултата до разгромен в 56-ата минута, отбелязвайки хеттрик в мача.

След три изиграни срещи Барселона спечели шест точки и е на 13-о място във временното класиране. Байерн има три точки и е на 24-то място.