Флик: Победата ще ни даде увереност преди мача с Реал Мадрид
Старши -треньорът на Барселона Ханс-Дитер Флик коментира съкрушителната победа на Байерн в мача от 3-ия кръг на генералната фаза на Шампионска лига с Байерн (4:1).
"Резултатът и трите точки... Смятаме, че мачът бе страхотен. След първия гол имахме десет-петнадесет минути, в които бе малко трудно. В крайна сметка е хубаво да видим, че отборът се възстановява. Имаме млад отбор и е важно да го видим. Имаме много повече потенциал. Опитваме се да го правим във всеки мач и да подобряваме играта, това е нашата цел", заяви Флик.
Рафиня бе най-добрият играч за Барселона, като отбеляза хеттрик. Флик обаче избра да говори специално за Марк Касадо, чийто изключителен старт на сезона продължава с още едно отлично представяне.
"Той е невероятен. Ако го видите да играе сега, ако знаете откъде идва... и нивото сега, всичко, което се е подобрило. Той е невероятно добър в защита, също и с топката в краката си. Това е Ла Масия. много се радвам Всички виждат качеството на тези играчи. Можете да го видите през второто полувреме, когато комбинирахме и запазихме топката. Беше много добре", добави треньорът.
"Това е невероятно. Байерн е страхотен отбор с фантастични играчи. Харесва ми да ги гледам как играят. Разбира се, ако печелите мачове като този, трябва да го празнувате. Това ни дава увереност да вярваме в нас преди съботния мач с Реал Мадрид“, завърши Флик.
След три изиграни срещи Барселона спечели шест точки и е на 13-о място във временното класиране. Байерн има три точки и е на 24-то място.
- Кубарси отвърна на критиците: Заглушихме много хора
- Френки де Йонг може да отсъства до четири месеца заради тежка контузия
- Барса е готова да продаде Феран Торес, за да избегне допълнително плащане към Ман Сити
- Пау Кубарси: Цветът на кожата няма никакво значение
- Жерард Мартин - Скромният стълб в отбраната на Флик
- Жоан Лапорта пристига в Далас, за да подкрепи Испания в полуфинала срещу Франция
- Клаузата, която може да оскъпи подновяването на договора на Феран Торес
- Барджи наруши мълчанието си за бъдещето си в Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]