Бенфика разби Атлетико, Динамо Загреб и Монако поделиха по точка

F.

Атлетико Мадрид инкасира неприятна загуба - 0:4 като гост на Бенфика в среща от основната фаза на Шампионска лига. Иберийците откриха резултата с гол турчина Керем Актюроглу в 13-ата минута след асистенция на Фредрик Аурснес. Легендата и световен шампион Анхел ди Мария покачи на 2:0, след като се разписа от дузпа в 52-ата минута.

Александър Ба направи резултата класически в 75-ата минута след подаване на Ян Никлас Бесте. Оркун Кьокчу оформи крайния резултат в 84-ата минута, като и той бе точен от дузпа.

В друг интересен двубой, игран по същото време Динамо Загреб и Монако завършиха наравно - 2:2. Петър Сучич в 45-ата и Мартин Батурина в 66-ата минути бяха точни за домакините. Въпреки че бяха изпаднали в лоша ситуация, гостите стигнаха до точката с попадения Мохамед Салису (75') и Денис Закария (90') от дузпа.