Байерн без проблеми срещу Цюрих (видео)

Байерн Мюнхен победи Цюрих с 2:0 в първи мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. "Баварците" поведоха още в 8-ата минута, когато Ариен Робен намери добре Бастиан Швайнщайгер и звездата на Байерн се разписа за 1:0. До края на първата част немците изпуснаха още няколко добри положения, като близо до гол бяха Филип Лам и Марио Гомес (на два пъти).

Втората част започна с натиск на "баварците", като отново пропуск направи Гомес, а малко по-късно и Робен. След един час игра Франк Рибери с мощен удар нацели десния страничен стълб. Томас Мюлер също бе близо до това да запише името си сред голмайсторите, но нямаше късмет при завършващия удар.

Натискът на Байерн все пак даде резултат в 72-ата минута, когато Гомес пусна към Робен и холандецът със страхотен шут от границата на наказателното поле вкара за 2:0. До края на срещата играчите на Байерн изпуснаха още няколко положения, но до нов гол така и не се стигна. Играчите на Цюрих доиграха последните минути с човек по-малко.