Брест дебютира в ШЛ с победа, Аталанта и Аресенал не си вкараха

F.

Аталанта и Арсенал не си отбелязаха гол в мач от първия кръг на Шампионската лига и срещата в Бергамо завърши 0:0.

Срещата, завършила 0:0, не предложи много положения, но все пак в герой за “артилеристите" се превърна вратарят Давид Рая, който спаси дузпа на Матео Ретеги в 51-ата минута, а след това отрази и добавката на нападателя.

16 минути след това резервата Хуан Куадрадо си освободи пространство и стреля от границата на пеналтерията. Опитът му премина малко над напречната греда.

По същото време Брест дебютира в Шампионската лига с домакински успех с 2:1 срещу Щурм Грац. Попаденията за френския отбор бяха дело на Юго Менити и Абдала Сима, докато Едимилсон Фернандеш си отбеляза автогол. В самия край австрийският тим остана с човек по-малко на терена, след като Димитри Лавали бе изгонен, след като получи втори жълт картон.