Бьодо/Глимт прегази поляци

Бьодо/Глимт постигна победа с 4:1 в домакинството си на Ягелония и с общ резултат 5:1 стигна до плейофите на Шампионска лига, където ще се изправи срещу Цървена звезда. Норвежците стигнаха до убедителния успех, въпреки че допуснаха гол още в четвъртата минута.

Патрик Берг си отбеляза автогол и даде преднина на поляците. Бодьо обаче стигна до обрат още преди почивката с два гола в рамките на четири минути. Сондре Фет, който изравни, отбеляза втория си гол в мача в 56-ата минута, а датчанинът Каспер Хог вкара четвъртото попадение.

Според новите правила участниците в груповата фаза на Шампионска лига, Лига Европа и Лига на Конференциите ще бъдат по 36 отбора. Бе решено да се изостави обичайният формат на груповата фаза и да се премине към швейцарската система.

Настоящ победител в Шампионска лига е Реал Мадрид. На финала испанският клуб победи Борусия Дортмунд с 2:0.