Фенербахче и Моуриньо отпаднаха от ШЛ

Лил отстрани Фенербахче след драма в двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Срещата в Истанбул завърши 1:1 и французите продължават напред с общ резултат 3:2 към плейофите, където ще се изправят срещу Славия (Прага), която отстрани белгийския Юнион Сен-Жилоа. Турският гранд пък отива в групите на Лига Европа.

Фенербахче имаше да заличава един гол пасив, но не успя да го направи в рамките на 90 минути. Първото попадение в мача падна в добавеното време на второто полувреме, когато Бафоде Диаките си отбеляза автогол. Този резултат вкара мача в продължения. В 109-ата минута резервата на гостите Аиса Манди получи червен картон. Въпреки това Лил стигна до гол в 118-ата минута чрез Джонатан Дейвид и се класира напред.

Според новите правила участниците в груповата фаза на Шампионска лига, Лига Европа и Лига на Конференциите ще бъдат по 36 отбора. Бе решено да се изостави обичайният формат на груповата фаза и да се премине към швейцарската система.

Настоящ победител в Шампионска лига е Реал Мадрид. На финала испанският клуб победи Борусия Дортмунд с 2:0.