Добър старт за Лудогорец в Шампионска лига

F.

Лудогорец започна с победа участието си Шампионска лига. Разградчани се наложиха с  3:1 над грузинския първенец Динамо Батуми в първа среща от първия предварителен кръг на надпреварата. Двубоят се игра в Разград, като стадионът бе наполовина празен, като само в два от секторите имаше фенове.

Иначе Лудогорец изигра силен мач и направи важна крачка към класиране за следващата фаза. 13-ата минута се оказа фатална за гостите, защото тогава падна първия гол в тяхната врата. Текпетей бе точен за 1:0. Десет минути след това Рик удвои.

След почивката разградчани намалиха темпото и от това се възползва Динамо. В средата на втората част Валдимер Мамукашвили намали, но Аслак Фон Витри отбеляза трети гол за Лудогорец в 72-ата минута, с което фиксира крайния резултат за днес. След седмица обаче предстои реванш в Грузия.