Рая: Това е страхотен момент
Вратарят на Арсенал Давид Рая коментира победата на Арсенал след дузпи в реванша от 1/8-финалите на Шампионска лига с Порто (1:0, 4:2 дузпи) и достигането до четвъртфиналите в турнира.
"Разбира се, за мен лично е страхотно усещане да играя в Шампионска лига за първи път, но тимът също така стигна до четвъртфиналите за първи път от много години. От самото начало на мача играхме много добре. Доминирахме, създавахме положения, но накрая се стигна до дузпи.
Работихме усилено върху дузпите този сезон и цялата упорита работа с треньора на вратарите и отбора даде резултат. Това е страхотен момент както за мен лично, така и за отбора. Избухвам от щастие, защото спасих две дузпи в елиминациите на Шампионска лига. Съперниците ни затрудниха, те играха своята игра, но ние вкарахме гола, от който се нуждаехме, и се стигна до дузпи – и това беше луд момент, който прави така, че си струва да се играе футболът“, заяви Рая.
- Артета: Магията на Езе е причината да бъде в Арсенал
- Арсенал победи Байер и се класира за четвъртфиналите на Шампионска лига
- Арсенал ще пречупи Байер
- Родри предупреди Арсенал и Реал
- Ролфес: Байер би се радвал да върне Кай Хаверц
- Джон Тери сравни 16-годишния талант на Арсенал с Лионел Меси
- Гуардиола не се предава: Битката за титлата още не е приключила
- Артета е възхитен от 16-годишния герой на Арсенал Макс Доуман
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]