Артета: Трябваше да работим и да чакаме вълшебния момент
Мениджърът на Арсенал Микел Артета коментира класирането на лондонския тим за четвъртфиналите в Шампионска лига.
"Много съм щастлив. Изминаха 14 години, откакто за последен път стигнахме до четвъртфиналите – много дълго време за клуб като Арсенал. Доказателство колко е трудно. Днес трябваше да работим здраво и да чакаме вълшебния момент - и той дойде. Много съм горд“, заяви Артета.
Припомняме, че приключи реваншът от 1/8-финалите на Шампионската лига между Арсенал и Порто. В редовното време на мача лондонският клуб победи съперника с резултат 1:0. По сбор от двата мача (1:1) срещата продължи в продължения, в които отборите не успяха да си отбележат голове. Лондончани бяха по-силни при дузпите - 4:2.
- Микел Артета бе избран за мениджър №1 във Висшата лига
- ПСЖ и Арсенал ще излязат с титулярните си екипи във финала
- Арсенал завърши шампионския сезон с победа над Кристъл Палас
- Арсенал готви офанзивно подсилване в опит да изгради нова доминация във Висшата лига
- Артета: Следващата ни цел е да спечелим Шампионска лига
- Слот: Арсенал е различен шампион от предишните
- Гласнер обмисля ротации срещу Арсенал преди финала в Лигата на конференциите
- Артета разбрал за титлата на Арсенал, докато правел барбекю у дома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]