Юнайтед врътна хикс с Олборг, Селтик победи Виляреал за престиж

А. Франгов

Без Димитър Бербатов в състава си Манчестър Юнайтед се добра до 2:2 като домакин на датския Олборг, а Селтик игра за феновете си и победи с 2:0 като домакин Виляреал.

Преди началото на мача на "Олд Трафорд", португалската звезда на домакините Кристиано Роналдо представи "Златната топка", която спечели през тази седмица. Димитър Бербатов не бе в групата на Манчестър и изгледа мача от трибуните.

Домакините превъзхождаха изцяло през първата част, но гостите се възползваха от ситуациите, които им бяха дадени и дори водеха с 2:1 на почивката. Карлос Тевес бе добре изведен от Райън Гигс и в третата минута откри резултата за Манчестър. Аржентинецът технично прехвърли Карим Заза, като след гола доминацията на "червените дяволи" продължи. Въпреки това в 31-та минута Педерсен центрира от пряк свободен удар и Маихаел Якобсен изравни резултата 1:1, като вратарят на Манчестър Томаш Кушчак не се намеси по най-добрия начин.

Малко преди почивката гостите изненадващо стигнаха до пълен обрат. След центриране и слаба тактическа игра на защитниците в червено Йепе Курт вкара и така гостите от Дания се оттеглиха с един гол преднина.  Мениджърът на Манчестър Сър Алекс Фъргюсън реагира на почивката и неговите заиграха много по-остро през втората част. В 52-та минута Андерсон изведе добре Уейн Рууни, който показа класата си и изравни резултата. До края на мача "дяволите" продължиха да атакуват съперника си, но така и не стигнаха до трети гол. Все пак Рууни нацели напречната греда след пряк свободен удар.

Така Манчестър остана първи в групата, а Олборг ще играе догодина в турнира за Купата на УЕФА, за която се бе класирал още в миналия кръг след успеха си над Селтик.

Селтик пък зарадва своите фенове с добра победа с 2:0 над вече класиралия се Виляреал. Момчетата на Гордън Страхан типично по свой стил надиграха тотално своя съперник на собствен терен в мача без значение. Шон Малоуни откри в 14-та минута след грешка на вратаря на Виляреал Виера. В 35-та минута мексиканецът Гийермо Франко бе изгонен с директен червен картон за удар без топка, което до голяма степен уби ентусиазма на гостите. Точно преди края на първата част Ейдън МакГийди напредна и с красив удар от границата на наказателното поле разстреля Виера за 2:0. Този резултат се запази и до края и Селтик спечели последният си мач в Европа този сезон. Виляреал пък се класира на второ място в Група E.