Симеоне: Такава е реалността
Старши-треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне коментира равенството 2:2 с Байер (Леверкузен) от петия кръг на Шампионска лига, което доведе до отпадане на "дюшекчиите" от турнира.
"Това е сложен, труден и неочакван момент в нашия проект. За втори път за последните десет години ни се случва подобно нещо да отпаднем толкова рано. Това не бе нашият план, но такава е реалността. Това само показва колко много ни е коствал миналия сезон. Заслужавахме нещо повече. Сега можем да се поставим в две роли. Първата е ролята на жертвата, а втората е тази на хората, които се изправят и продължават напред.
Отборът вложи много усилия, много хора ни подкрепяха, но нещата не се развиха добре. А когато стане така, боли много. Знаем нашата отговорност. Играчите дадоха всичко от себе си. И пак казвам, можем да се поставим в ролята на жертвата или в ролята на силния. Аз избирам втория вариант", заяви Симеоне.
- Симеоне: Атлетико отново е сред най-добрите в Европа
- Тудор след отпадането: Тотнъм показа дух, но това не бе достатъчно
- Тотнъм победи, но отпадна
- Тотнъм – Атлетико Мадрид: „шпорите“ търсят чудо срещу отбора на Симеоне
- Аржентински герои донесоха победата на Атлетико срещу Хетафе
- Анонс на 28-ми кръг на Ла Лига – срещите в събота
- Атлетико е готов да продаде Хулиан Алварес, но не и на Барселона
- Доминик Соланке: Тотнъм може да обърне ситуацията
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]