Алонсо: Резултатът е обвързан с решенията на рефера

Полузащитникът на Реал Мадрид Шаби Алонсо смята, че главният съдия Волфанг Щарк е виновен за загубата с 0:2 от Барселона в първия полуфинал от Шампионската лига тази вечер на „Сантяго Бернабеу". Двата гола на Лионел Меси дава огромно предимство на катулунците за реванша, а въпросната среща не мина без инциденти, в които бяха показани три червени картона. Най-напред бе изгонен резервния вратар на Барселона Хосе Пинто, който в тунела се нахвърли върху Арбелоа. През втората част пък, в 60-та минута бе изгонен Пепе от домакините, за нарушение срещу Дани Алвеш, а веднага след това и Жозе Моуриньо за реакцията му срещу решението не немския арбитър.

„До момента на изгонването на Пепе, ние не видяхме нещо ново в играта на Барселона - много пасове и никаква заплаха за нас. Съдиите трябва внимателно да оглеждат и преценят ситуациите, защото това е Шампионска лига, полуфинал в този турнир и резултата в момента е обвързан с решенията на рефера. Имахме своите шансове, но играта се разви по начин, който искаше съдията. Разочаровани сме, защото се оказа, че от нас не зависи нищо. Сега не ни остава нищо друго да отидем на „Камп Ноу" и да се борим за победата", заяви Алонсо.