Неваксинираните от Челси няма да играят срещу Лил
Футболисти на Челси, които не са ваксинирани срещу коронавируса, няма да могат да участват в реванша като гост от 1/8-финалите на Шампионската лига срещу Лил, който ще се проведе на 16 март, съобщава BBC.
Във Франция на законодателно ниво всички спортисти, участващи в състезания в страната, трябваше да бъдат ваксинирани срещу коронавируса. Имаше възможност за прехвърляне на срещата на неутрален терен, но УЕФА изключи тази възможност, като затегна правилата на covid.
Вероятно не всички играчи на Челси са ваксинирани. По-рано мениджърът на "сините" Томас Тухел каза, че ваксинацията е право на избор на всеки играч.
Първите мачове от 1/8-финалите ще се проведат на 15, 16, 22 и 23 февруари, вторите мачове могат да се видят на 8, 9, 15 и 16 март. Финалът на Шампионска лига за сезон 2021/2022 ще се проведе на 29 май 2022 г. в Санкт Петербург.
- Нюкасъл планира изненадващ трансфер на защитник на Челси
- Мареска: Получихме леки голове
- Аталанта обърна Челси, Тотнъм с класика срещу Славия Прага
- Челси ще превземе Аталанта и Бергамо
- Борнемут и Челси без голове (видео)
- Тери: Лийдс показа всичко, което не е наред в Челси
- Челси се насочи към двама от Лига 1
- Челси ще се поправи в Борнемут
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]