Нагелсман: Играхме добре
Старши-треньорът на РБ Лайпциг Юлиан Нагелсман сподели мнение за срещата с Ливърпул от 1/8-финалите на Шампионска лига, която "биковете" загубиха с 2:0.
"Смятам, че първото полувреме бе сравнително равностойно. Очевидно Ливърпул владееше повече топката, но не мисля, че имаха много положения в атака. Петер направи едно спасяване, докато ние ударихме греда. Не бяхме достатъчно смели при владеенето на топката, колкото през второто полувреме, в което бяхме далеч по-добри и създадохме много положения. За съжаление направихме две луди грешки, които винаги се наказват на това ниво. По-лошото е, че имахме проблем при завършването на атаките. Трябва да говорим повече за това, отколкото за грешките в отбрана. Но това е част от играта. Все пак смятам, че играхме добре.
Ясно е, че трябва да вкараме поне два гола, за да докараме нещата до продължения. Мачът започва от 0:0, а днес показахме, че можем да се противопоставим на Ливърпул и да създаваме положения. Трябва да направим същото и в реванша и да ограничим грешките до минимум", заяви Нагелсман.
- Алисон близо до завръщане, но остава под въпрос за дербито с Юнайтед
- Слот: Салах ще се завърне преди края на сезона
- Ливърпул съжалява за продажбата на Келехър
- Ливърпул и Манчестър Юнайтед следят ситуацията с Чуамени
- Юнайтед ще удари Ливърпул в Манчестър
- Червеното сърце на "Анфийлд"
- Ливърпул с добри новини: травмата на Салах не е сериозна
- Клоп настоя: Разширеният Мондиал застрашава здравето на играчите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]