Борусия Дортмунд ще заяви 15-годишен за ШЛ
Спортният директор на Борусия Дортмунд Михаел Цорк заяви, че клубът ще включи 15-годишния нападател Юсуф Мукоко в заявката за Шампионска лига.
"Да, това е вярно. Ще добавим Юсуф към заявката за участие в Шампионска лига", заяви Цорк за Bild.
Припомняме, че в началото на август 2020 г. Мукоко започна тренировки с основния отбор на Борусия Дортмунд. 15-годишният камерунски футболист взе 18-ти номер. Нападателят на Камерун вкара 128 гола в 86 участия за Борусия Дортмунд U17 и U19. Мукоко ще навърши 16 години този ноември.
В груповата фаза на Шампионска лига сезон 2020/2021 Борусия Дортмунд ще се изправи срещу Брюж, Лацио и Зенит.
- Битка между грандовете за Адейеми, Челси и Юнайтед водят надпреварата
- Резултати от последния кръг на Бундеслигата
- Дортмунд завърши сезона с победа и най-силния си актив от 2019 година насам
- Борусия Дортмунд привлече френски талант от РБ Залцбург
- Анонс на 33-ти кръг на Бундеслигата
- Борусия Дортмунд пречупи Айнтрахт и си гарантира второто място в Бундеслигата
- Зюле приключва с футбола на 30 години
- Гладбах шокира Дортмунд и си гарантира оставането в Бундеслигата
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]