Алфонсо Дейвис: Кой би могъл да си представи, че канадец ще спечели ШЛ?
Защитникът на Байерн Мюнхен Алфонсо Дейвис коментира победата на отбора си във финалния мач на Шампионска лига с френския Пари Сен Жермен (1: 0).
"Кой би могъл да си представи, че канадец ще спечели Шампионска лига?", заяви Дейвис.
Алфонсо Дейвис стана първият канадски футболист, спечелил УЕФА Шампионска лига. 19-годишният Дейвис е родом от Либерия, но в ранна възраст се премества в Канада заедно с родителите си. Започва кариерата си в клуба от МЛС Ванкувър, откъдето през 2019 г. се премества в Байерн Мюнхен. Той е два пъти шампион на Германия и два пъти спечели Купата на страната. Дейвис изигра 29 мача и вкара 3 гола През сезон 2019/2020.
- Ясни са 15 отбора, които ще играят в плейофите
- Байерн Мюнхен се класира за 1/8-финалите на ШЛ
- Компани: Нямам думи за Нойер
- Байерн e първият отбор от топ 5 лигите в Европа, достигнал 100 гола
- Байерн Мюнхен размаза РБ Лайпциг (видео)
- Компани: Все още няма титла
- Байерн с обрат срещу Кьолн
- Байерн ще продължи с победите и срещу Козлите
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]