Венгер загрижен от среща с Барселона
Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер е загрижен преди днешния жребии за осминафиналите на Шампионската лига, съобщава Eurosport. Както е известно, отборът на французина завърши втори в своята група и ще се изправи срещу някои от класиралите се на първо място, което включва двата испански гранда и Байерм Мюнхен.
Французинът се нуждае отчаяно от трофей, след като пет години не е печелил нищо с Арсенал, но когато стана дума за това има ли значение срещу кой ще се изправи, той изрази своето безпокойство от евентуална среща с Барселона.
„Ние ще приемем жребия такъв, какъвто е. Разбираме, че може да имаме трудности , но това е част от жребия. И едните и другите отбори си имат своите предимства и недостатъци. Германците например имат добра почивка през зимата и на пролет са винаги свежи", заяви Венгер.
„Но вижте Барселона как игра срещу Реал Мадрид. Това беше част от най-добрия футбол, който някога съм виждал. Няма нищо изненадващо, че те досега са нямали слаб мач. Тяхната решителност за постигане на победата и концентрация се виждаше през всичките 90 минути. Показаха невероятно качество и са много труден съперник", завършва френският специалист.
- Холанд: Сблъсъкът с Арсенал е като финал за титлата
- Ман Сити ще потопи Арсенал в Манчестър
- Карагър: Атлетико заслужава да спечели Шампионска лига
- Артета: Класирането за полуфиналите ще даде импулс на Арсенал
- Капитанът на Спортинг: Мачът с Арсенал беше „скучен“
- Трагедия: Бивш вратар на Арсенал загина на 48 години
- Боржеш: Спортинг заслужаваше повече, но напуска с високо вдигната глава
- Артета: Арсенал постигна нещо историческо и напълно заслужено е на полуфинал
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]