УЕФА преустанови Шампионска лига и Лига Европа
УЕФА обяви, че всички мачове от Шампионска лига и Лига Европа са отложени за неопределено време.
Този следобед УЕФА проведе видеоконференция с 55 национални асоциации, за да обсъди съвместна стратегия за преодоляване на кризата, причинена от пандемията от коронавируса.
Напомняме, че по-рано УЕФА вече премести Евро 2020 към лятото на 2021 година. И днес всички международни срещи, насрочени за юни, бяха отложени допълнително - в случая с Англия това се отнася за приятелските срещи с Австрия и Румъния.
УЕФА също направи пауза в Шампионската лига, където Манчестър Сити и Челси продължават да играят, а също и в Лига Европа, където Англия все още е представена от Манчестър Юнайтед и Уулвс.
В момента тази пауза е неограничена и възобновяването на европейските клубни турнири зависи от ситуацията с коронавируса в Европа.
Джейсън Бърн интерпретира решенията, взети от УЕФА по такъв начин, че оставащите 38 мача от Шампионска лига и Лига Европа са предвидени да се играят през юли и август.
- 16-годишен талант пише история за Байерн в Шампионска лига
- Кейн предупреди Реал: Байерн е готов и не се страхува от никого
- Слот за Салах: Това показва какъв шампион е – психиката му е на друго ниво
- Собослай след шоуто на Ливърпул: Не ме интересуват головете – важен е отборът
- Рафиня след головата буря: Очаквахме тежък мач, но показахме класата си
- Симеоне: Атлетико отново е сред най-добрите в Европа
- Тудор след отпадането: Тотнъм показа дух, но това не бе достатъчно
- Флик възхитен: Второто полувреме показа истинското лице на Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]