Пиянич: Сегашният Ювентус е най-силен в историята
Полузащитникът на Ювентус Миралем Пянич определи сегашния състав на "бианконерите" за най-силен в историята на клуба от Торино.
"Аз мечтая да стана победител в Шампионската лига в състава на Ювентус. Ще направим всичко, за да донесем трофея в Торино. Големите цели трябва да бъдат мечта и цел за нас.
Когато се преместих в Ювентус, президентът ми показа снимка на отбор, който спечели пет последователни титли. Каза ми, че трябва да надминем тази команда. Успяхме, ние станахме шампиони седем пъти поред. Но сега трябва да спечелим нови трофеи.
Имаме отличен състав, а отборът се укрепва всяка година. Алегри управлява добре тима, той е много добър в тактическо отношение. Роналдо ни помага с опит и умения. Ние всички продължаваме да напредваме. Това е много впечатляващо за мен. Определено сегашният състав на Ювентус е най-силният в историята", заяви Пиянич.
В момента Ювентус е лидер в Серия А с 43 точки от 15 мача.
- Ювентус размаза Кремонезе
- Ювентус ще продължи победната си серия срещу Кремонезе
- Ливърпул затваря вратата на Киеза
- Юве с класически успех срещу Сасуоло
- Ювентус ще се препъне в Реджо Емилия
- Юве стартира годината с реми срещу Лече (видео)
- Ювентус няма да има проблеми с Лече
- Барса иска нападател на Юве за замяна на Левандовски
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]