Скандална дузпа и погром за Сити, Лион и Хофе с равенство (видео)
Манчестър Сити записа категоричен успех с 6:0 над Шахтьор Донецк в среща от група "F" на Шампионската лига. Двубоят ще се запомни повече със скандалната дузпа свирена за "гражданите" след падане на Рахийм Стърлинг. Това се случи през първото полувреме при резултат 1:0. Тогава Стърлинг заора в тревата, след което се свлече на терена и за най-голяма изненада бе възнаграден с дузпа.
Като цяло англичаните нямаха нужда от подобна помощ и те за миг не оставиха съмнение в класата си. Головете за успеха бяха дело на Давид Силва (13), Габриел (24 - дузпа, 72 - дузпа и 90), Рахийм Стърлинг (49) и Риад Марез (84).
В другата среща от тази група Лион и Хофенхайм завършиха при резултат - 2:2. Фекир откри резултата в 20-ата минута, а осем по-късно Ндомбеле покачи на 2:0. В 65-ата минута Крамарич намали и върна интригата. Типично по немски - Хофе не се предадоха и в добавеното време Кадерабек успя да се разпише и да донесе точка на своя отбор.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Холанд оглави класацията на Forbes за най-добре платени спортисти под 25 години
- Манчестър Сити избра Енцо Мареска за наследник на Гуардиола
- Манчестър Сити официално се раздели с Пеп Лейндерс
- Пеп: десетилетието, което промени Англия
- Евра: Футболът губи велик треньор с напускането на Гуардиола
- Карагър: Влиянието на Гуардиола върху футбола е по-голямо от това на Фъргюсън
- Два гола на Уоткинс донесоха обрат на Астън Вила срещу Манчестър Сити
- Гуардиола: Напълно вярвам на Ман Сити въпреки 115-те обвинения