Цървена Звезда ще осигури специална защита на Шакири
Цървена звезда има намерение да предостави допълнителна защита на полузащитника на Ливърпул Джердан Шакири по време на неговото пристигане в Белград за мача между двата отбора от груповата фаза на Шампионска лига.
Шакири е с швейцарски паспорт, но по произход е косовски албанец. Той влезе в медийното пространство и предизвика обществени реакции с жеста си на Мондиал 2018, когато изобрази орел, който е символ на Албания.
"Лично аз не мога да си представя, че за Цървена Звезда може да играе албанец. Мисля, че Шакири ще бъде под невероятен психологически натиск, тъй като знае къде пристига. Но ние, като футболен клуб, еднакво се отнасяме към всички съперници. Цървена Звезда ще направи всичко по силите си, за да може Шакири да почувства, че е дошъл да играе футбол. Неговата защита е наша работа, ние искаме и ще се представим като добри домакини", заяви Звездан Тержич, който е директор в сръбския клуб.
- Ливърпул победи Кристъл Палас и затвърди мястото си в топ 5
- "Тревожни сигнали“ за Ливърпул: бъдещето на Собослай под въпрос
- Слот: Леони се превръща в „звяр“ по време на възстановяването си
- Слот: Алисън близо до завръщане, слуховете за трансфер не са на дневен ред
- Екитике претърпя операция, чакат го месеци извън терена
- Ливърпул у дома ще надделее над Палас
- Слот остава начело на Ливърпул и през следващия сезон
- Ливърпул следи Коло Муани, Ювентус готов да действа бързо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Но тук въпроса е, че сърбите още с това изказване правят психологическа атака за Шакири и
Ливърпул. Даже не се съмнявайте! Но си мисля, че това едва ли ще трогне някого в клуба.
Повтарям се умишлено, това изказване по никое време и без никакъв зор си е психолигическа
война. Игра на нерви. Да косовареца Шакири прави грозна сцена с другия такъв на Световното,
но сега няма нужда от тази "загриженост" на "добрите" сърби.