Видич не позволил на Рио да се разплаче след финала в ШЛ
Бившият защитник и капитан на Манчестър Юнайтед Рио Фърдинанд си припомни събитията от вечерта на 21 май 2008 година, когато "червените дяволи" победиха Челси в драматичен финал в Шампионска лига. Англичанинът призна, че е успял да сдържи сълзите си благодарение на своя съотборник Неманя Видич.
"След последния съдийски сигнал Сър Боби слезе на терена и след това, крачейки по стълбите към трофея, започна да разговаря с мен за историята на клуба, за това какво значи да си капитан на отбора. Той произнесе добри, приятни думи, а след това аз видях своето семейство на трибуните, а това ме порази - гърлото ми се стегна и аз се разчувствах. Помня, че до мен стоеше Видич, който ми каза: "Рио, не тук!". Отговорих: "Да, Вида, извини ме", след което започнахме да се качваме за трофея", заяви Фърдинанд.
- Ман Юнайтед определи четирима за замяна на Каземиро
- Арсенал ще се затрудни с новия Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед е готов да преговаря с Майно
- Ман Юнайтед ще обсъди бъдещето на Бруно преди Мондиал 2026
- Ман Юнайтед няма да се включва в борбата за Матета
- Каземиро ще напусне Ман Юнайтед след края на сезона
- Реал Мадрид е номер едно по приходи
- Де Дзерби реагира на слуховете за Ман Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]