Алегри: Трябва да подобрим качеството на играта


Старши-треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри коментира победата над Порто с 1:0 в мач-реванш от осминафиналите на Шампионска лига и класирането на тима за четвъртфиналите на турнира.
"Постигнахме резултат, но трябва да подобрим качеството на играта, което остана далече от най-доброто през второто полувреме. Не рискувахме до почивката, играхме разумен футбол, а след това, с човек повече, действахме недостатъчно бързо и лошо се бранехме, можехме да допуснем няколко гола", заяви Алегри.
"Трябва да играем правилно: или да атакуваме и да вкарваме, или да задържаме топката, докато съперникът не заспи от скука. Нищо не направихме от това. Крайните защитници трябва да търсят свободните зони, но вместо това, ние злоупотребявахме с кратки пасове и се подложихме на опасни контраатаки", каза още специалистът.
"Да, постигнахме максимален резултат с минимални загуби, но не играхме добре през второто полувреме. Ако възнамеряваме да контролираме ситуацията, трябва да го правим добре. Но вместо това се туткахме и мога да кажа, че ни провървя. Какво пък, ще работим на тренировките", завърши Алегри.
- Юве ще се измъчи срещу Удинезе
- Юве наруши мълчанието си за Калво и Вила
- Антони може да се озове в Юве
- Стана известно кого Юве иска да назначи за старши -треньор
- Защитник на Ювентус е наказан до края на сезона
- Тонали остава приоритетната цел на Юве
- Драма на „Олимпико“: Ювентус не устиска с намален състав срещу Лацио (видео)
- Лацио – Юве: Един момент ще реши изхода на мача