Атлетико направи важна крачка към 1/4-финалите в ШЛ (видео)

Атлетико Мадрид се наложи 4:2 при визитата си на Байер Леверкузен в първи осминафинал от Шампионската лига. Резултатът откри Саул в 17-ата минута с перфектен фалцов удар извън наказателното поле. В 25-ата Антоан Гризман завърши перфектна контра на гостите и реализира след пас на Кевин Гамейро - 0:2.

В началото на второто полувреме Карим Белараби намали. Хенрихс центрира отлично в наказателното поле, където Карим Белараби засече и стреля с прецизен удар в долния ляв ъгъл, за да направи резултата - 1:2 в 51-ата минута. В 58-ата минута обаче Драгович задържа Гамейро в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Кевин Гамейро превърна дузпата в гол за 1:3. Головото шоу обаче не приключи до тук.

В 71-ата минута Бранд центрира отлично, Моя не се намеси добре и прати топката в краката на Савич, който неволно засече, вкарвайки автогол. В 87-ата минута Фернандо Торес засече с глава центриране на Вършалко и оформи крайния резултат в днешната среща.