Порто разгроми резервите на Лестър
Порто записа разгромна победа с 5:0 над резервите на Лестър в среща от Група "G" на Шампионската лига. Гостите от Англия бяха без голяма част от звездите си, след като отборът вече си гарантира предсрочно лидерската позиция в групата си и Клаудио Раниери реши да даде шанс за изява на играчи, които рядко попадат в състава.
"Драконите" постигнаха целта си и след този успех и тимът финишира 2-и в класирането с 11 точки и така се класира за 1/8-финалите на турнира. Силва откри в 6-ата минута за домакините, след като засече с глава прекрасно центриране от корнер на Корона, а в 26-ата минута асистентът за първия гол реализира за 2:0.
Минута преди почивката Брахими направи резултата класически след удар от малкото наказателно поле. Силва вкара втория си гол в мача от дузпа в 64-ата минута, а крайният резултат бе оформен от Жота в 77-ата минута.
В другата среща от групата - Копенхаген се наложи с 2:0 над Брюж. Мечеле си отбеляза автогол в 8-ата минута, а в 15-ата Йоргенсен удвои аванс на своя тим и на практика уби интригата в мача.
- Ван Дайк: Вече мислим за следващия мач
- Всичките шест отбора от ВЛ си осигуриха място в плейофите на ШЛ
- Треньорът на Карабах: Чудо? Вярвам в победите
- Кейн: Това бе добра победа
- Собослай коментира гола си срещу Марсилия
- Само един от Ла Лига е бил по-възрастен от Лева с гол в ШЛ
- Слот похвали Мохамед Салах
- Спалети: Труден мач