Реал измъкна победата от мача със Спортинг (видео)

F.

Реал Мадрид се наложи с 2:1 като гост на Спортинг Лисабон в среща от груповата фаза на Шампионската лига. Рафаел Варан откри резултата след половин час игра. Роналдо пробва удар, но се получи подаване към Варан, който отблизо реализира - 0:1. След почивката Марсело и Бейл получиха травми и напуснаха игра.

Иначе домакините правиха опити да изравнят, което стана факт чак в 80-ата минута, когато Адриен Силва бе точен от дузпа. Преди това домакините бяха останали с човек по-малко на терена. В 64-ата съдията показа директен червен картон на Жоао Перейра заради спречкване с Матео Ковачич. Все пак "Белия балет" стигна до успеха в 87-ата минута, когато Карим Бензема вкара второ попадение за мадридчани, след като бе точен с глава.