Европейските лиги заплашиха УЕФА
Президентът на Асоциацията на европейските професионални футболни лиги EPFL Ларс- Кристер Олсон предупреди за готовността да прекрати сътрудничеството си с УЕФА във връзка с готвените реформи в Шампионска лига. Напомняме, че от УЕФА предлагат четирите топ първенства да получават директно по 4 места за груповата фаза на Шампионска лига, а също така бе озвучена нова система за финансиране на отборите, която на практика облагодетелства големите клубове.
"Ние сме готови да прекратим сътрудничеството си с УЕФА, ако не постигнем съглашение по два въпроса. Първият е разпределението на квотите за Шампионска лига и гарантираните места, което не бе по-рано. Другият е свързан с разпределението на доходите. Новите предложения на УЕФА са по-лоши, отколкото сега. Ако не бъде постигнато съглашение, ние заплашваме, че ще започнем да провеждаме мачове от националните първенства в дни, когато се играят европейските клубни турнири", заяви Олсон.
Решението е взето с гласовете на 22 от 23 присъстващи на заседанието. Против гласуването се е обявил само представителят на Италия.
В EPFL участват футболни лиги от 24 страни, а още седем са асоциирани членове. България напусна EPFL през 2012 година.
- Флик: Барселона може да спечели Шампионска лига
- Луис Енрике след разгрома над Челси: Показахме колко непредсказуем може да бъде ПСЖ
- Росеньор след тежкото отпадане на Челси: На това ниво не можеш да си позволиш грешки
- Арбелоа след елиминацията на Сити: Да победиш отбор на Гуардиола с 5:1 е нещо огромно
- Паладино преди реванша с Байерн: Ще играем за честта на Аталанта
- Артета: Магията на Езе е причината да бъде в Арсенал
- Гуардиола след отпадането от Реал: Бъдещето на Ман Сити е светло
- Байерн отново ще удари Аталанта
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]