Стадион: "Космос Арена", Самара
Дата: 28.06.2018 г.
Час: 17:00
Съдия: Милорад Мажич

Япония и Сенегал не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат - 2:2, в атрактивен сблъсък от група "Н" от финалите на световното първенство. По този начин "лъвовете от Теранга", които на два пъти повеждаха в резултата, пропуснаха отлична възможност да си гарантират на 100% място във фазата на директните елиминации.

Двата тима направиха много интересен мач, като в крайна сметка ремито изглежда справедлив резултат. Садио Мане даде старт на головете днес. Нападателят на Ливърпул записа името си сред голмайсторите след малко куриозно попадение в 11-ата минута. Вратарят на японците Ейджи Кавашима боксира топката в краката на сенегалеца, който бе точен за 1:0. В 34-ата минута Такаши Инуи изравни. След почивката двата тима си размениха по още един гол. Първо В 71-ата Муса Ваг простреля вратаря отдясно, завършвайки прекрасна атака на Сенегал. Това бе дебютен гол на 19-годишния африканец с националния екип на своята страна. В 78-ата минута Кейсуке Хонда оформи крайното 2:2.

Възпитаниците на Алиу Сисе заемат 2-ро място във временното класиране с актив от 4 точки.

Колумбия напомни за себе си и след донякъде изненадващата загуба от Япония, "лос кафетерос" се събудиха и разбиха с класическото 3:0 състава на Полша. Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, като пет минути преди почивката южноамериканците поведоха с гол на защитника Йери Мина. Отлична комбинация завърши с центриране на Хамес към Мина, който изпревари Шченсни и с глава откри резултата.

В 70-ата минута всичко за Полша приключи. Капитанът на Колумбия Радамел Фалкао се разписа, след като получи хубав извеждащ пас от Кинтеро, а защитата на Полша не успя да се ориентира, като един от основните грешници в случая бе получилият титулярно място играч на Лудогорец – Яцек Горалски. В 75-ата минута южноамериканците направиха резултата класически. Хамес Родригес се отчете със страхотно подаване и намери нахлуващия през центъра Куадрадо, който надбяга преследващите го защитници на Полша и прати кълбото покрай Шченсни, фиксирайки крайния резултат.

Колумбийците са на 3-то място в подреждането с актив от 3 точки и ще гонят задължителна победа, за да могат да си гарантират място на осминафиналите.

Контузен за селекцията на Хосе Пекерман е халфът Абел Агилар.

Прогноза: Сенегал – Колумбия 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!

> ВЗЕМИ 100 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В efbet: РЕГИСТРИРАЙ СЕ СЕГА! <