Треньорът на Панама: Преди почивката казах на колегите, че започвам да се плаша

Старши-треньорът на националния отбор на Панама Ернан Гомес сподели мнение за поражението с 6:1 от Англия в мач от втория кръг на груповата фаза на Мондиал 2018.

"Честно казано, разликата в резултата можеше да е още по-голяма. Можехме да допуснем още голове. Стараехме се да играем с Англия. През второто полувреме се постарахме да избегнем по-голяма катастрофа и повече да контролираме топката.

Англия е практичен отбор. И играещ много красиво. Но имаше положения, в които не успяваха да се справят с нашата игра, не намираха пространства и не създаваха положения.

Преди почивката казах на колегите си, че започвам да се страхувам. Не мислехме да изравняваме резултата. Мислехме само за това как да задържим Англия. Искахме 0:0 на почивката, но се изплашихме. Независимо от това, че Панама във футбола е малко дете, останалите отбори не успяват напълно да се справят с нашата игра. Имахме 3-4 положения, към които не се отнесохме с отговорност", заяви Гомес.