Сантош: Роналдо не позволи на отбора да рухне
Старши-треньорът на националния отбор на Португалия Фенандо Сантош коментира играта на нападателя Кристиано Роналдо в мача от първия кръг на групова фаза на Мондиал 2018 с Испания.
"Неговото психологическо състояние е много важно. Невероятна настройка. Невероятна физическа форма и техника. Но всичко заедно го прави най-добрият играч в света. Именно Кристиано не позволи на отбора да се предаде и доведе резултата до равенство.
Що се отнася до съдийството, в първия случай имаше дузпа. Във втория имаше нарушение срещу Пепе. Такива неща ще се анализират след края на кръга.
При нас всичко много добре се получаваше, владеехме топката и я доставяхме в половината на съперника. Проблемите дойдоха при организацията на нападението. Агресивността и акуратността трябва да се повишат. Играхме със схема 4-4-2, но проблемът е, че не можем да задържаме топката.
Винаги е прекрасно да имаш футболист като Роналдо. За всеки отбор е важно да има играч като него. Много се радвам, че Кристиано е португалец. Това е най-добрият футболист в света. Надявам се, че той ще играе и в Катар", заяви Сантош.
- Гюлер с исторически гол от 70 метра, Реал Мадрид разгроми Елче
- Гуардиола защити избора си на състав след тежката загуба от Реал
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Арбелоа: Убеден съм, че Мбапе ще бъде готов за реванша със Сити
- Жереми Доку: Ако Реал може да вкара три, можем и ние
- Валверде: Насладих се на играта
- Реал Мадрид ще отнесе и Елче
- Гуардиола: Нямаме много шансове срещу Реал, но ще опитаме всичко
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]