Остров Джърси подаде иск срещу УЕФА
Футболната асоциация на остров Джърси подаде иск с CAS относно отказа на УЕФА да я включи в своя състав. Зависимата от Великобритания територия подаде молба за членство през зимата на 2015 година след приемането на Косово и Гибралтар.
Представители на УЕФА посетиха острова през септември 2016 година и след преговори с местните ръководители решиха, че нямат никакви основания за приемането на остров Джърси в състава на УЕФА.
Островът е с население от 97 000 човека и има девет футболни отбора.
- ФИФА обяви съдийския състав за Мондиал 2026 – 170 арбитри ще ръководят турнира
- Суарес оставя отворена врата за завръщане в Уругвай за Мондиал 2026
- Алиу Сисе напусна поста си начело на Либия
- Оконкво получи одобрение от ФИФА да играе за Нигерия
- Тежък удар за Швеция - герой от квалификациите пропуска Мондиал 2026
- 14-годишно момче откраднало от Донарума листа с указанията за дузпите
- Зеница - символ на кошмара за Италия
- След триумфа в Индонезия: България си уреди контрола с Молдова
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Броят на отборите-участници следва да е число, кратно на 8, ако ще се играят 1/8 финали-елиминации, а 36 не подхожда.
реалист, 2 месеца може и да не стигнат.
Докато не почнат да умират играчи по терена от претоварване няма да се спре с това безумие...
А и с оглед на предстоящите промени (тази сутрин по новините съобщиха, че на Световното през 2026 г ще има 48 финалисти), колкото повече, толкова повече!