Швеция и Холандия поделиха по точка, Франция също с равенство

F.

Швеция и Холандия не успяха да се победят, завършвайки наравно в първа квалификационна среща за Мондиал 2018. Двубоят от група А на световните квалификации, в която е и България, завърши 1:1. В 43-ата минута Берг изведе домакините напред в резултата след прекрасен прехвърлящ удар.

Капитанът на "оранжевите" Уесли Снайдер изравни в 67-ата минута. Той се разписа при добавка, след като Олсен отново отрази удар, този път на Янмаат. "Лалетата" могат да съжаляват повече, тъй като пропуснаха няколко страхотни положения. В крайна сметка двата тима ще поделят по точка.

В същото време европейският вицешампион Франция започна с фалстарт кампанията си за класиране на Мондиал 2018. "Петлите" не успяха да победят при визитата си на Беларус в първи мач от Група "А" на квалификациите. Този мач също завърши наравно, но без отбелязан гол - 0:0.