Италия стартира с победа в квалификациите

F.

Националният отбор на Италия стартира с победа с 3:1 при визитата си на Израел в квалификациите за Мондиал 2018. Двубоят бе първи официален мач за новия селекционер Джампиеро Вентура начело на "адзурите". Така италианците започнаха по отличен начин в квалификациите при своята група "G".

До средата на първата част играчите на "Скуадрата" водеха с два гола. В 14-ата минута Пеле откри резултата. Верати пусна към Лука Антонели, а той центрира остро към Грациано Пеле, който засече топката в мрежата. В 30-ата минута италианците удвоиха преднината си. Джакомо Бонавентура бе спънат наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Антони Кандрева превърна в гол.

Четири минути по-късно домакините се върнаха в мача, след като Тал Бен Хаим с хубав далечен удар не даде шанс на Джанлуиджи Буфон, намалявайки на 1:2. В 82-ата минута Имобиле оформи крайния резултат.