Испания и Франция с победи

F.

Селекционерът на Испания Хулен Лопетеги започна с победа начело на “Ла Фурия", а тя бе повече от впечатляваща - 2:0 при гостуването на силния отбор на Белгия. Мачът на стадион “Крал Бодуен" в Брюксел бе изцяло под диктовката на иберийците, въпреки че домакините също имаха стимул - да се докажат пред новия си селекционер в лицето на Роберто Мартинес и неговия помощник-треньор - Тиери Анри.

И двата гола вкара Давид Силва. Той откри резултата в 34-ата минута, а в 62-ата бе точен от дузпа. Нарушението бе отсъдено за нарушение на Лукаку срещу Витоло.

Франция пък победи Итаия като гост с 3:1. В 17-ата минута Антони Мартиал откри резултата, но радостта на "петлите" не бе дълга, тъй като Грациано Пеле изравни четири минути по-късно. Седем минути след това обаче Оливие Жиру даде нов аванс на Франция - 2:1. Точка на спора сложи Лайвин Курзава, който се разписа десет минути преди края на редовното време.