Бразилия разгроми Дания и отива на 1/4-финал на Олимпиадата

Бразилия записа разгромен успех с 4:0 срещу Дания и по този начин съхрани мечтата си за първа олимпийска титла във футбола. Домакините до този момент записаха две равенствата срещу ЮАР и Ирак, но сега срещу Дания демонстрираха истинските си възможности и финишираха на първо място в група "А", като по този начин се класираха за 1/4-финалите. Там техен съперник ще бъде отборът на Колумбия.

"Златистите" откриха в средата на първата част, когато Барбоса центрира от левия фланг, топката стигна до Габриел и той я насочи във вратата. Пет минути преди паузата Габриел Жезус с удар отблизо удвои аванса на Бразилия. Пет минути след почивката Луан направи резултата класически, а малко преди края Барбоса оформи крайния резултат. Добър мач за домакините направи Неймар, който обаче така и не успя да се разпише.