Франция сложи край на исландската приказка

F.

Франция разгроми Исландия с 5:2 в последния 1/4-финал от европейското първенство. "Петлите" си осигуриха класиране на следващата фаза още през първата част. След само 12 минути игра резултатът вече беше открит. Оливие Жиру бе изведен зад отбраната на съперника след много добро подаване на Матюиди. Нападателят на Арсенал стреля добре от малък ъгъл, пращайки топката между краката на Халдорсон - 1:0.

В 20-ата минута резултатът вече бе 2:0. Погба засече с глава центрирането на Гризман от ъгловия удар и покачи удвои аванса на своя тим. Последваха положения и пред двете врати, но в крайна сметка домакините стигнаха до нов гол малко преди почивката. В 43-ата минута Димитри Пайе реализира след удар по земя от границата на наказателното поле, правейки резултата класически. Асистенцията в случая бе на Гризман.

Това обаче не бе всичко за тази първа част. В 45-ата минута Погба даде отлично подаване, а Жиру много хитро пропусна топката, за да стигне тя до Гризман, който бе изведен зад отбраната на Исландия и прехвърли технично Халдорсон - 4:0.

В 56-ата минута гостите успяха да върнат един гол. Сигторсон протегна крак и засече от въздуха отлично центриране на Гилфи Сигурдсон отдясно. Радостта им обаче бе доста кратка, тъй като в 59-ата минута французите стигнаха до нов гол. Оливие Жиру засече с глава центриране на Пайе от фаул за 5:1.

Пет минути преди края на редовното време гостите стигна до още един гол. Бярнасон засече с глава центриране на Скуласон, оформяйки крайния резултат в тази среща.